Top Bau

Favicon

Falazás, gipszkartonozás

Falazás

Az első lépés, hogy kimérjük a főfalak pontos helyét, hosszúságát, és a sarkokat.
Az első sor kitűző téglasor, amelyet a sarkok kitűzésével kell kezdenünk. A megnedvesített téglákat teljes felületükön helyezzük 1 cm vastagságú habarcságyba. A saroktéglákat vízmértékkel és gumikalapáccsal állítjuk be. A saroktéglák elhelyezése után falazózsinór mellett tesszük ki az első sort a falazóhabarcsba.
Az első sor elkészültét követően további falcsatlakozásokat, valamint a nyílások méretét és szélességét mérjük ki. A következő lépés a magassági kitűzés. Meghatározzuk a végleges fal magasságát és ez alapján számoljuk ki, hogy hány téglasorra lesz szükségünk.

falazás

Falazáskor a vízszintes fuga vastagsága 8-16 mm között változhat, átlagosan 1,2 cm. A vízszintes habarcshézag kialakításánál figyelünk, hogy az a téglák külső éléig teljesen ki legyen töltve. A vízszintes hézagból kitüremkedő felesleges habarcsot kőműveskanállal húzzuk le. A fal függőlegességét először vízszintezővel mérjük.
A falvégekre és falnyílásokhoz gyártott szélű egész, illetve feles elem kerül! A téglasorok vízszintességét és a fal függőlegességét folyamatosan ellenőrizzük!
Az utolsó sorba ép, egész téglákat teszünk.

falazás

Gipszkartonozás

A gipszkarton környezetbarát, nem éghető, nagyon jól klimatizál, hőszigetelő, költségtakarékos, sokoldalúan felhasználható.
A gipszkarton rendszerek az épületek belső tereiben válaszfalak és közvetlenül falra ragasztott vagy vázra szerelt falburkolatok, tetőtéri- és egyéb mennyezetburkolatok, valamint függesztett álmennyezetek építésére alkalmas szerkezetek.

gipszkartonozás
gipszkartonozás

Az építési gipsz és gipszkarton tulajdonságai

A gipszkarton legfőbb alkalmazási területei:

gipszkartonozás

A gipszkarton
előnyei